Wielu graczy PlayStation 4 napotkało problem, że nie można włączyć swojej konsoli PlayStation 4. Po naciśnięciu przycisku zasilania na PS4 konsola po prostu nie może się włączyć lub natychmiast się wyłącza. Czasami słychać sygnał dźwiękowy lub lampka na konsoli miga. Ale w wielu przypadkach konsola nie zwraca absolutnie żadnego komunikatu dźwiękowego ani świetlnego. Może to być bardzo frustrujące dla wielu graczy PS4. Zwykle pojawia się znikąd i nagle. A kiedy to się dzieje, nie mogą grać w gry na swoim PS4 i prawdopodobnie nie mogą wyjąć dysku z grą, ponieważ zostawili go w konsoli której napęd się nie otwiera. 

Jeśli masz ten sam problem, nie martw się. Poniżej znajduje się kilka wypróbowanych metod, które mogą pomóc w ponownym włączeniu PS4. Być może nie będziesz musiał wykonać wszystkich – po prostu postępuj krok za krokiem z instrukcją.

Co zrobić gdy nie mogę uruchomić PS4?

Aby rozwiązać problem polegający na tym, że PS4 się nie włącza, wykonaj po kolei każdy z poniższych kroków.

  1. Odłącz zasilanie PS4. Najpierw odłącz kabel zasilający od PS4 na co najmniej 30 sekund, a następnie podłącz go ponownie. Po ponownym podłączeniu możesz spróbować włączyć konsolę.
  2. Wyłącz i włącz zasilanie PS4. Wyłącz konsolę, przytrzymując przycisk zasilania, nawet jeśli wydaje się, że konsola jest już wyłączona. Gdy kontrolki przestaną migać lub minie około 30 sekund, odłącz kable zasilające i pozostaw konsolę na co najmniej 20 minut. Ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, gdy konsola jest nadal odłączona. Następnie podłącz ponownie konsolę i zobacz, czy się włączy.
  3. Wypróbuj inny kabel zasilający. Jeśli masz dostępny inny kabel zasilający, odłącz bieżący kabel i wypróbuj inny.
  4. Wypróbuj inną listwę zasilającą lub gniazdko. Jeśli używasz listwy zasilającej lub listwy przeciwprzepięciowej, mogła się zepsuć. Sprawdź, czy inne urządzenia działają z gniazdem, do którego jest podłączony PS4, i spróbuj podłączyć PS4 do innego gniazdka.
  5. Usuń kurz z konsoli. Używając sprężonego powietrza w puszce lub dmuchawy elektronicznej, wydmuchaj kurz z PS4 przez wszystkie otwory wentylacyjne. W zależności od ilości kurzu, z którym masz do czynienia, może być konieczne rozebranie konsoli, aby całkowicie ją wyczyścić. Tę czynność zalecamy wykonać w serwisie napraw.

 

PS4 przycisk power nie działa

Sprawdź przewód zasilający. Czasami przyczyną problemu jest po prostu to, że przewód zasilający nie jest całkowicie podłączony z tyłu PS4. Sprawdź, czy przewód jest dobrze dopasowany do wtyczki z tyłu konsoli. Może być konieczne całkowite włożenie wtyczki z tyłu konsoli. Jeśli wydaje się, że nie pasuje i jest naprawdę luźny, możesz kupić inny kabel zasilający.

Sprawdź listwę zasilającą. Jeśli masz urządzenie podłączone do listwy zasilającej, spróbuj podłączyć je bezpośrednio do gniazdka w ścianie. Czasami po podłączeniu do listwy zasilającej może okazać się, że jest uszkodzona. Podłączenie konsoli bezpośrednio do gniazda w ścianie to super szybki i łatwy test, który powie Ci, czy wystąpił problem z listwą zasilającą.

Sprawdź przycisk włączający – przycisk Power. Czasami przycisk zasilania PS4 może powodować problem z włączaniem się. Na konsolach Playstation 4 umieszczono dotykowy przycisk. Ten przycisk ma metalowy element wewnątrz obudowy, który następnie dotyka miedzianej podkładki na płycie głównej. Jeśli ten metalowy element zostanie zgięty lub jest nie na miejscu, może to spowodować problem z włączeniem konsoli. Łatwym sposobem sprawdzenia tego jest podłączenie konsoli do gniazda w ścianie, a następnie naciśnięcie przycisku wysuwania płyty. Jeśli przycisk wysuwania działa, wiesz, że prawdopodobnie jest to tylko problem z przyciskiem zasilania. Jeśli to nie działa, wiesz, że prawdopodobnie nie jest to problem z przyciskiem zasilania.

 

PS4 włącza się i wyłącza

Konsola samoczynnie resetuje się – to powszechna usterka. Istnie kilka możliwości naprawy tego problemu, lecz najpierw przyjrzymy się potencjalnym przyczynom które mogą wywoływać tę awarię.

Losowe błędy oprogramowania.

Twój PS4 może samoczynnie zrestartować się z powodu drobnych usterek w zasilaniu lub z powodu tymczasowego błędu w oprogramowaniu. O ile nam wiadomo, nie ma trwałego błędu wykrywanego przez Sony od lat, który mógłby powodować przypadkowe problemy z ponownym uruchomieniem. Jeśli Twoje PS4 nagle samo się zrestartuje, może to być spowodowane przypadkowym błędem lub innymi czynnikami. Nie ma jednak bezpośredniego sposobu, aby dowiedzieć się, czy przyczyna problemu pochodzi z przypadkowego błędu. Jeśli rozważyłeś wszystkie możliwe przyczyny i nadal nie możesz znaleźć prawdziwego powodu, to jest czas, kiedy możesz pomyśleć, że problem może wynikać z osobliwego lub nieznanego problemu z systemem.

Gra się zawiesza.

Jeśli PS4 uruchamia się ponownie tylko wtedy, gdy w napędzie optycznym znajduje się dysk z grą lub gdy grasz, przyczyną problemu może być problem z programowaniem tej gry. Niektóre gry mogą powodować awarię PS4 na ekranie głównym lub mogą częściowo zakłócać oprogramowanie w celu ponownego uruchomienia.

Konsola przegrzewa się.

Przegrzanie może być powodem, dla którego PS4 samoczynnie uruchamia się ponownie. Może się to zdarzyć, jeśli konsola ma bardzo małą wentylację lub nie ma jej wcale. Spróbuj dotknąć górnej części konsoli, aby sprawdzić, czy nie jest zbyt ciepło. Jeśli obudowa jest gorąca, może dojść do przegrzania. Zgodnie z projektem konsola uruchomi się ponownie, a nawet wyłączy, jeśli temperatura wewnętrzna osiągnie określony poziom. Ma to na celu zapobieżenie uszkodzeniu systemu przez zbyt wysoką temperaturę.

Awaria sprzętu.

W niektórych rzadkich przypadkach PS4 losowo uruchamia się ponownie z powodu usterki sprzętowej lub pewnego stopnia uszkodzenia niektórych komponentów sprzętowych. Na przykład uszkodzony dysk twardy może powodować trwałe awarie systemu. W innych przypadkach uszkodzony kabel zasilający lub gniazdo zasilania mogą nie zapewniać niezbędnego zasilania do prawidłowego działania systemu. Może to spowodować przedwczesne wyłączenie konsoli lub problem z włączeniem PS4.

Zadzwoń teraz!
Wyznacz trasę