PS4 nie czyta płyt, nie wysuwa płyt lub ich nie wciąga? – To częsty problem.

 

Problem z wciąganiem, wysuwaniem i czytaniem płyt to bardzo częsty przypadek, zwłaszcza w wersji SLIM. Niekiedy oprócz tych objawów, na ekranie pokazuje nam się komunikat o błędzie SU-42118-6, który pojawia się podczas próby pobrania aktualizacji.

 

Na początek rodzaje usterek związanych z napędem:

PS4 nie wciąga płyt:

Ten problem występuje, gdy w systemie znajduje się już płyta, a płyta, którą próbujesz włożyć, jest brudna lub uszkodzona albo system nie rozpoznaje, że próbujesz włożyć płytę.

 

PS4 nie czyta płyt:

Jest to zwykle spowodowane brudną lub uszkodzoną płytą. Sam napęd dysków również może być uszkodzony lub może wystąpić problem z oprogramowaniem układowym.

 

PS4 nie wysuwa płyt:

Ten problem może być spowodowany brudnymi lub zanieczyszczonymi elementami wewnętrznymi, uszkodzonym mechanizmem wysuwania i kilkoma innymi problemami. Zawsze możesz wysunąć płytę za pomocą śruby ręcznego wysuwania, ale naprawienie problemu może być trudniejsze.

 

Co zrobić by poradzić sobie z w.w trzema usterkami? Oto instrukcja:

Upewnij się, że na twoim PS4 nie ma płyty. Jeśli nie możesz włożyć płyty do systemu, spróbuj nacisnąć przycisk wysuwania z przodu konsoli. Być może zapomniałeś, że umieściłeś grę lub film, albo ktoś mógł wrzucić jeden bez Twojej wiedzy. Jeśli gra się wysunie, powinieneś być w stanie wstawić tę, w którą chciałeś zagrać
Uruchom ponownie PS4. Istnieje prawdopodobieństwo, że masz do czynienia z drobnym tymczasowym błędem, w którym to przypadku zamknięcie i ponowne uruchomienie PS4 może rozwiązać problem. Jeśli konsola zacznie akceptować, odczytywać i wysuwać dyski po ponownym uruchomieniu, możesz jej używać w normalny sposób i powrócić do tej listy tylko wtedy, gdy zacznie ponownie działać.
Wypróbuj inną grę lub film. Jeśli nadal nie możesz włożyć dysku lub PS4 nie odczyta dysku, odłóż dysk, z którym pracowałeś, i wypróbuj inny. Wypróbuj różne dyski z grami PS4 i dyski DVD lub Blu-Ray, jeśli je masz, aby sprawdzić, czy system zaakceptuje i odczyta którekolwiek z nich. Jeśli tak, istnieje duża szansa, że masz tylko jeden lub więcej uszkodzonych dysków.
Wyczyść wnętrze napędu dysków PS4 . Używając powietrza w puszce lub dmuchawy, usuń kurz z dysku PS4. Może być konieczne zdjęcie górnej pokrywy, aby całkowicie usunąć kurz. Jeśli w napędzie nagromadziło się zbyt dużo kurzu lub rolki są brudne, napęd może odmówić przyjęcia nowych płyt lub odczytania płyt znajdujących się aktualnie w systemie.
Sprawdź, czy dysk PS4 nie jest uszkodzony. Zdejmij górną pokrywę PS4 i fizycznie sprawdź napęd. Jeśli jakiekolwiek obce przedmioty dostały się do szczeliny dysku, może się okazać, że zakleszczyły się one w napędzie. Naklejki, taśmy i inne przedmioty przyklejone na dyskach z grami lub filmami również mogą zostać uwięzione w napędzie i uniemożliwić jego prawidłowe działanie.
Jeśli znajdziesz w napędzie jakieś ciała obce, ostrożnie je usuń. Zachowaj ostrożność i unikaj dotykania jakichkolwiek elementów, których możesz uniknąć. Jeśli to możliwe, użyj pęsety lub innego podobnego narzędzia, aby usunąć wszelkie ciała obce bez naruszania delikatnych elementów dysku.

 

Co jak to nie pomoże?

Jeśli konsola nadal ma problemy z obsługą dysków po wykonaniu wszystkich kroków rozwiązywania problemów, prawdopodobnie wystąpiła awaria sprzętu, którą najlepiej pozostawić profesjonalistom – czyli nam. Zajmujemy się naprawą konsol PS4 i nie tylko, oferujemy szeroki zakres usług wykonanym profesjonalnie i prawidłowo.

Twój napęd dysków prawdopodobnie będzie wymagał naprawy lub wymiany, a próba zrobienia tego samodzielnie może okazać się kosztowną propozycją, jeśli naprawisz lub wymienisz niewłaściwe komponenty. Aby uzyskać dodatkową pomoc i wsparcie, skontaktuj się z nami.

Zadzwoń teraz!
Wyznacz trasę