Konsola PS4 głośno chodzi, nagrzewa się – Zastanawiasz się dlaczego się tak dzieje? Już pędzimy z odpowiedzią!

 

Wentylator wlotowy konsoli wciąga kurz świeżym powietrzem, które chłodzi wewnętrzne elementy. Następnie kurz osadza się na częściach PS4, co z kolei zatrzymuje ciepło. Jeśli nie zostanie to zaznaczone, może to spowodować przegrzanie.
Jeżeli Twoja konsola jest na gwarancji – nic straconego, wystarczy ją dostarczyć do Serwisu autoryzowanego Sony, Jeśli Twój PS4 jest już poza gwarancją, nie masz wiele do stracenia. Ponadto PS4 Slim i PS4 Pro mają łatwe do usunięcia plastikowe osłony, dzięki czemu możesz zająć się tym zakurzonym wentylatorem bez „rozmontowywania” czegokolwiek.

 

Jakie oznaki wskazują na zanieczyszczenie wewnątrz konsoli?

  • Konsola pracuje głośniej niż zwykle
  • Konsola nagrzewa się nadmiernie
  • Na ekranie pokazuje się komunikat o przegrzaniu
  • Konsola wyłącza się

 

Jak często Konsola PS4 powinna być poddawana konserwacji układu chłodzenia?

W zależności od środowiska może być konieczne częstsze lub rzadsze czyszczenie PS4. Umiejscowienie konsoli do gier to jedna ważna zmienna. Trzymanie konsoli PS4 na podłodze pozwala łatwiej dostać się do środka kurzu, włosów lub cząsteczek dywanu. Jeśli trzymasz PS4 np. na biurku, to cząsteczki są mniej podatne na dostanie się do środka.
Jeśli palisz w pobliżu PS4 , smoła, popiół i inne mazi mogą gromadzić się w wentylatorze konsoli i na wewnętrznych powierzchniach. Pozbywanie się PS4 tych rzeczy co 6 miesięcy może zwiększyć jego wydajność.
Jeśli jesteś właścicielem zwierzaka, możesz częściej czyścić PS4. Wnętrze konsoli jest tak samo podatne na zapychanie wentylatora i innych obszarów PS4.

Krótko mówiąc, jeśli trzymasz PS4 z dala od podłogi, nie palisz i nie masz rzucających zwierząt, prawdopodobnie możesz ujść na sucho z czyszczeniem konsoli raz w roku. Jeśli którakolwiek z tych rzeczy dotyczy Ciebie, możesz chcieć wyczyścić PS4 co 6, a nawet 3 miesiące .

 

Dlaczego czyszczenie konsoli jest tak ważne?

  • Może powodować problemy z wydajnością
  • Konsola może się przegrzać
  • Nadmierna ilość kurzu może spowodować uszkodzenie wentylatora
  • Zanieczyszczenia wewnątrz konsoli mogą posiadać bakterie i wirusy

 

Oczyszczenie Konsoli można wykonać samodzielnie, ale niekiedy sprawia to wiele trudności a co za tym idzie – powstaje ryzyko nieumyślnego uszkodzenia któregoś z podzespołów Konsoli.
Nasz Serwis w ofercie ma również usługę Konserwacji układu chłodzenia – czyścimy Ps4 i nie tylko! Wystarczy konsolę dostarczyć do naszego Serwisu, pod okiem doświadczonych techników cały proces przebiegnie całkowicie prawidłowo. Zapraszamy do kontaktu poprzez stronę lub Telefon.!!

Zadzwoń teraz!
Wyznacz trasę