Czy wiesz że.. więcej nie oznacza lepiej?

Gdy Twoja konsola zaczyna się nadmiernie nagrzewać lub hałasować pierwsza myśl to „pewnie trzeba ją przeczyścić i wymienić pastę na procesorze”.

Otóż to, w przypadku głośnej pracy wentylatora i przegrzewania się podstawową czynnością jest konserwacja układu chłodzenia wraz z wymianą pasty termoprzewodzącej.

Nierzadko klienci naszego Serwisu podejmują się samodzielnie takiego oczyszczenia, co w wielu przypadkach skutkuje uszkodzeniami wewnętrznymi, niekiedy konsola w dalszym ciągu głośno pracuje i nagrzewa się.


Co jest przyczyną tych usterek?

Wykonanie konserwacji układu chłodzenia w warunkach domowych bez odpowiedniej wiedzy często prowadzi do usterek wewnętrznych, np. płyty głównej, której poprawne działanie jest niezbędne do prawidłowej pracy konsoli.

Wiele naszych klientów podczas tej czynności aplikuje zbyt dużą ilość pasty termoprzewodzącej, co jest niekorzystne dla ogólnej pracy konsoli, ponadto bardzo częstym błędem jest

nieodpowiednio dobrana pasta, która na przykład nie jest przystosowana do procesorów konsoli.

Poniżej przedstawiamy przykład konsoli, która po nieudanej konserwacji trafiła do naszego Serwisu.

Na zdjęciach

widoczne jest nieodpowiednie

zaaplikowanie pasty.

Oczyszczenie Konsoli można wykonać samodzielnie, ale niekiedy sprawia to wiele trudności a co za tym idzie – powstaje ryzyko nieumyślnego uszkodzenia któregoś z podzespołów Konsoli.
Nasz Serwis w ofercie ma również usługę Konserwacji układu chłodzenia – czyścimy Ps4 i nie tylko! Wystarczy konsolę dostarczyć do naszego Serwisu, pod okiem doświadczonych techników cały proces przebiegnie całkowicie prawidłowo. Zapraszamy do kontaktu poprzez stronę lub Telefon.

Zadzwoń teraz!
Wyznacz trasę