Xbox One to dość wytrzymała konsola do gier. Ale jeśli zauważysz, że podczas pracy jest znacznie głośniejszy niż zwykle lub konsola bardzo się nagrzewa podczas grania w gry, może się zdarzyć, że wewnętrzny wentylator jest zatkany brudem i kurzem.
Jeśli wentylator konsoli Xbox One zostanie zatkany kurzem i brudem, może to spowodować poważne problemy.

 

Im więcej kurzu nagromadzi się na konsoli Xbox One, tym bardziej prawdopodobne jest, że trafi on do mechanizmu wentylatora konsoli przez otwory wentylacyjne w zewnętrznej powłoce.

Dlatego najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu, jest regularne czyszczenie konsoli.Jakie oznaki wskazują na zanieczyszczenie wewnątrz konsoli?

– Konsola pracuje głośniej niż zwykle
– Konsola nagrzewa się nadmiernie
– Na ekranie pokazuje się komunikat o przegrzaniu
– Konsola wyłącza się

 

Oto kilka sposobów na samodzielne oczyszczenie konsoli:

– Jeśli zauważysz poważniejsze nagromadzenie się na samym wentylatorze, możesz spróbować użyć urządzenia ze sprężonym powietrzem, aby przedmuchać krótkie strumienie powietrza przez otwory wentylacyjne. Uważaj jednak: to powietrze może powodować obracanie się wentylatora i ryzyko jego uszkodzenia.
– Możesz łatwo wyczyścić konsolę Xbox One za pomocą suchej ściereczki z mikrofibry, aby usunąć kurz, odciski palców i smugi z zewnętrznej części konsoli.
– Bardziej ekstremalnym sposobem czyszczenia wentylatora Xbox One jest faktyczne rozebranie konsoli, aby dotrzeć bezpośrednio do wentylatora. Oczyszczenie Konsoli można wykonać samodzielnie, ale niekiedy sprawia to wiele trudności a co za tym idzie – powstaje ryzyko nieumyślnego uszkodzenia któregoś z podzespołów Konsoli.

 

 

Nasz Serwis w ofercie ma również usługę Konserwacji układu chłodzenia – czyścimy Ps4 i nie tylko! Wystarczy konsolę dostarczyć do naszego Serwisu, pod okiem doświadczonych techników cały proces przebiegnie całkowicie prawidłowo. Zapraszamy do kontaktu poprzez stronę lub Telefon.!!

Zadzwoń teraz!
Wyznacz trasę